Techniki

Nie ma najlepszej techniki ,każdy człowiek jest inny i z tego względu powinieneś wypróbować kilka technik. Wtedy przekonasz się ,która technika jest dla ciebie najlepsza,aby osiągnąć świadomy sen.

WBTB

Tłumacząc na język polski „obudź się i wracaj do łóżka”.Jest to technika pomocnicza dla takich technik jak WILD lub MILD. Jak sama nazwa wskazuje technika ta polega przebudzeniu się w środku nocy. Najlepiej za pomocą budzika i zastosowaniu technik WILD lub MILD do wywołania świadomego snu.

MILD

Najważniejsza w tej technice jest cierpliwość. Przed snem lub kiedy się obudzisz w nocy. Należy powtarzać hasło:”Za chwilę zasnę i zdam sobie sprawę ,że jestem we śnie”.W tej technice moim zdaniem dużą pomocą będzie odliczanie. Najlepiej wyobrazić sobie ,że jesteśmy w windzie i patrzyć na licznik kolejnych pięter i tak ,aż do stu. Następnie,gdy skończysz liczyć do stu trzeba zacząć od nowa.

WILD

Technika WILD polega na bezpośrednim przejściu do fazy REM (snu), bez utraty świadomości. Jest to jedna z trudniejszych technik.

  1. Połóż się wygodnie na plecach, z rękami wzdłuż ciała i zamknij oczy
  2. Rozluźnij się – napinaj po kolei mięśnie ciała zaczynając od stóp kończąc na mięśniach twarzy.
  3. Licz oddechy ,staraj się o niczym nie myśleć – skup się na oddechach jeden wdech,dwa wydech i tak dalej
  4. *Po pewnym czasie,gdy nie zaśniesz zaczniesz widzieć dziwne obrazy nie skupiaj się na nich. Kiedy poczujesz odpowiedni moment przybliż do siebie jeden z obrazów tkz(hipnagoga).

PILD

Technika kary. Jeżeli nie osiągniemy świadomego snu sami się ukarzemy. Przed zaśnięciem lub po lekkim przebudzeniu się należy powtarzać „jeżeli nie będę mieć świadomego snu zostanę ukarany”.Karą może być odmówienie sobie spędzenia czasu przed komputerem lub telewizorem.

RILD

Przeciwieństwem techniki PILD jest RILD,ponieważ opisywana technika obiera się na nagrodach. Podobnie jak w poprzednim przypadku przed zaśnięciem lub po lekkim przebudzeniu się należy powtarzać „jeżeli będę mieć świadomy sen zostanę nagrodzony”.Nagrodą może być zakupienie jakieś rzeczy. Spędziszenie wolnego czasu na rzeczach ,które sprawiają Ci przyjemność.

Google+